Terratest facebook Terratest youtube

Dzisiaj zamówienie - jutro dostawa
24 h - Hotline
+48 793 049094

Terratest teraz z QR Code

27. März 2013

QR CodeTerratest producent płyty dynamicznej jest już dostępny za pośrednictwem kodu QR Jest to łatwe dla użytkownika i oszczędza kłopotliwe wpisywanie adresu internetowego.

Budowa kodu QR (od ang. Quick Response) umożliwia jego umieszczenie i odczyt na przedmiotach szybko przemieszczających się względem skanera (np. na przenośnikach). …można ją stosować do zapisywania i umieszczania w różnych miejscach adresów URL, a następnie odczytywać przy pomocy odpowiednio oprogramowanych urządzeń przenośnych. Takie zastosowanie jest szczególnie popularne w Japonii. W Polsce świadomość w zakresie techniki QR jest wciąż bardzo niska[1].

Zastosowanie w mobilnych systemach

Zastosowanie w mobilnych systemach Z kodów QR można korzystać na mobilnych systemach takich jak Android przy użyciu dedykowanych oprogramowań (ZXing). Przeglądarka w Androidzie wspiera przekierowania url co pozwala na przesyłanie kodom QR metadanych do znajdujących się na urządzeniu aplikacji. Inne systemy także odczytują kody QR, np. Nokii Symbian, BlackBerry aplikacja App World, Windows Phone 7.5 przy użyciu Bing Vision, Nintendo 3DS czy Linux pakiet zbartools oraz graficzny program QtQR.

Przebieg dekodowania adresu URL za pomocą smartfona.

Tak więc użytkownik miernika zagęszczenia może teraz bezpośrednio połączyć się za pomocą internetu odczytując kod QR i uzyskać informacje o lekkiej płycie dynamicznej.

Źródło: Wikipedia i Wikimedia.org