Terratest facebook Terratest youtube

Dzisiaj zamówienie - jutro dostawa
24 h - Hotline
+48 793 049094

Płyta dynamiczna podbija świat

15. Juni 2012

Pomiar nośności gruntu przy pomocy lekkiej płyty dynamicznej uznane przez amerykański urząd normalizacyjny ASTM. 

W Niemczech można ją znaleźć niemalże na każdej budowie. Czy to w przypadku budowy dróg, wznoszenia budowli, czy też przeprowadzania rurociągów, lekka płyta dynamiczna jest po prostu nieodzowna, jeśli chcemy w szybki i precyzyjny sposób określić jakość zagęszczenia podłoża.

W międzyczasie informacje o zaletach tej efektywnej metody pomiaru zagęszczenia dotarły już do Ameryki. ASTM International – urząd normalizacyjny USA oficjalnie uznał tę metodę jako standardową procedurę testową i zapisał w swym rejestrze pod numerem ASTM E2835-11. Standardy ASTM porównywalne są z niemiecką normą DIN, a w przypadku zamówień publicznych w Stanach Zjednoczonych muszą być one bezwzględnie przestrzegane.

“Uznanie metody pomiarów gruntu płytą dynamiczną przez ASTM powoduje, iż nie tylko w USA, lecz także w wielu innych krajach na świecie, gdzie buduje się w zgodności z amerykańskimi standardami, badania z wykorzystaniem lekkiej płyty dynamicznej znajdują jeszcze większe zastosowanie”, stwierdza Frank G. Schulz, prezes spółki TERRATEST GmbH z Berlina.