Terratest facebook Terratest youtube

Dzisiaj zamówienie - jutro dostawa
24 h - Hotline
+48 793 049094

Lekka płyta dynamiczna w misji ONZ

03. März 2016

Płyta dynamiczna dla Mali

Płyta dynamiczna dla Mali

Terratest w misji ONZ

Terratest w misji ONZ

Holenderskie Ministerstwo Obrony zamówiło niedawno dla misji Narodów Zjednoczonych w Mali lekką płytę dynamiczną TERRATEST 4000 USB. Nasi holenderscy partnerzy są tam w liczbie 450 żołnierzy sił pokojowych, a ich zadaniem jest monitorowanie zawieszenia broni i zabezpieczenie przed atakami dżihadystów w tym kraju Afryki Północnej, czyli uczestnictwo w tzw. Wielowymiarowej Zintegrowanej Misji Stabilizacyjnej. Również Bundeswehra śledzi od wiosny grupy terrorystyczne w północnej części tego terytorialnie dużego kraju.

Płyta obciążana dynamicznie TERRATEST 4000 USB jest używana przez holenderskie wojsko do budowy bazy dla armii niemieckiej. Nośność gruntu jest testowana przed postawieniem namiotów i kontenerów.

Pracownik TERRATEST Falko Weiss wyjaśnił obsługę urządzenia w czasie przekazania w holenderskim Wezep. “To ciekawe, gdzie na całym świecie używana jest lekka płyta do dynamicznego badania nośności gruntu”, mówi Falko Weiss. “Jeśli TERRATEST może przyczynić się do wsparcia pokoju w Mali pod egidą ONZ, to jestem nawet trochę dumny ze mnie. Byłem jednak bardzo szczęśliwy, że udało mi się dostarczyć urządzenie miernicze w Holandii, a nie w Mali” kontynuował Weiss.